Masážní salón ~ Věra Cápková

~ Hlavní strana | Certifikáty | Naše prostředí | Ceník služeb | Kde nás najdete ~

... Dornova metoda a Breussova masáž


Měla jsem tu čest pořešit skoliozu, která trápila paní a byla její součástí 20 let , kdy  jsme zádíčka nafotily před a po Dornově metodě paní nechala nafotit doma s úžasem proměny a ráda toto s jejím laskavým souhlasem přikládám k shlédnutí , že lze touto metodou v mém provedení v kombinaci dalších technik i s  letitou skoliozuou " zatočit" :-)Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např. rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami. Zároveň s Dornovou metodou se často aplikuje i Breussova masáž páteře. Ta je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty. Někdy se Breussova masáž provádí ještě před aplikací Dornovy metody, aby se uvolnilo napjaté svalstvo.

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je bezpochyby nejstarší formou terapie; je to něco, co zvířata i lidé dělají téměř instinktivně, chtějí-li poskytnout útěchu a zmírnit bolest.

Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou např.:

- bolesti zad, kyčlí, kolen
- tenisový loket
- skolióza
- rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu)
- při potížích s čelistmi, polykáním
- při bolestech hlavy, krátkozrakosti
- střevní potíže
- křečové žíly, srdeční arytmii
- problémech s koncentrací u dětí
- šumění v uších
- při vysokém krevním tlaku
- při závratích
- znecitlivění v rukou
- žaludeční potíže


KONTRAINDIKACE: (ošetření se neprovádí při)
- akutních zánětech
- akutních stavech
- těsně po operacích
- při osteoporóze v pokročilém stádiu
- artróze 3. - 4.stupně
- revmatoidní artritidě
- rakovině kostí
- rakovině (když probíhá léčba)
- roztroušené skleróze
- bechtěrevově nemoci (v postižené části)

Dornova metoda je jednoduchá a efektivní možnost, jak pomoci lidem při nejrůznějších potížích.
Důležitá je ovšem spolupráce a pomoc pacienta, který si musí být vědom své spoluodpovědnosti za svůj zdravotní stav.
K dosažení trvalých výsledků je také nutné, aby každý člověk poznal a změnil své trvalé pohybové návyky a vzorce.

Skolióza je deformace páteře, která představuje prostorovou změnu tvaru páteře a hrudníku. Abnormální zakřivení páteře většinou bezprostředně neohrožuje život pacienta, nemělo by být však podceněno kosmetické hledisko, negativní vliv na psychiku a vnitřní orgány. Asymetrické zatěžování a typická svalová dysbalance mohou způsobit zdravotní potíže jako jsou například degenerativních změny na páteři, nosných kloubech, bolesti zad, páteře a pohybového aparátu. Dornova metoda srovnává délku dolních končetin, tím vyrovnává zatížení páteře.

Breussova masáž "meziobratlových plotének" se dá velmi dobře kombinovat s již zmiňovanou Dornovou metodou. Mnohé problémy páteře jako bolesti meziobratlových plotének, ústřel atd. se mohou spojením těchto dvou metod zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž vyřeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují.